Nobelovci književnosti na filmu

on

Od 3. do 15. januara u Jugoslovenskoj kinoteci biće održan ciklus filmova Nobelovci književnosti na filmu. Projekcije će se održavati u dve sale: sali Dinko Tucaković (Kosovska 11) i u Svečanoj sali (Uzun Mirkova 1).

SALA DINKO TUCAKOVIĆ

Utorak 3.01.

17:00 KRSTAŠI (POLj, 1960)
Krzyžacy
ul: Mječeslav Kalenjik (Mieczyslaw Kalenik), Aleksander Fogiel (Aleksander Fogiel)
r: Aleksander Ford (Aleksander Ford)
autor dela: Henrik Sjenkijevič (Henryk Sienkiewicz)

20:00 OBEĆANA ZEMLjA (POLj, 1974)
Ziemia obiecana
ul: Danijel Olbricki (Daniel Olbrychski), Vojćeh Pšonjak (Wojciech Pszoniak)
r: Andžej Vajda (Andrzej Wajda)
autor dela: Vladislav Rejmont (Władysław Reymont)

Sreda 4.01.

17:00 ZMAJEVO SEME (SAD, 1944)
Dragon Seed
ul: Ketrin Hepbern (Katherine Hepburn), Volter Hjuston (Walter Huston)
r: Džek Konvej (Jack Conway), Harold S. Buke (Harold S. Bucquet)
autor dela: Perl Bak (Pearl S. Buck)

20:00 DOKTOR ŽIVAGO (SAD, 1965)
Doctor Zhivago
ul: Omar Šarif (Omar Sharif), Džuli Kristi (Julie Christie)
r: Dejvid Lin (David Lean)
autor dela: Boris Pasternak (Boris Pasternak)

18e8a8db5e8f1ec2710987efea1ef401.jpg

Četvrtak 5.01.

17:00 ELMER DžENTRI, ŠARLATAN (SAD, 1960)
Elmer Gantry
ul: Bert Lankaster (Burt Lancester), Džin Simons (Jean Simmons)
r: Ričard Bruks (Richard Brooks)
autor dela: Sinkler Luis (Sinclair Lewis)

20:00 JENTL (SAD, 1983)
Yentl
ul: Barbra Strejsend (Barbra Streisand), Mendi Patinkin (Mandy Patinkin)
r: Barbra Strejsend (Barbra Streisand)
autor dela: Isak Baševic Singer (Isaac Bashevis Singer)

yentl_1983_poster.jpg

Nedelja 8.1.

17:00 BLAGO GOSPODINA ARNA (ŠVE, 1919)
Herr Arnes Pengar
ul: Rihard Hund (Richard Hund), Bror Berger (Bror Berger)
r: Moric Stiler (Mauritz Stiller)
autor dela: Selma Lagerlef (Selma Lagerlof)

19:00 ANA KRISTI (SAD, 1930)
Anna Christie
ul: Greta Garbo (Greta Garbo), Čarls Bikford (Charles Bickford)
r: Klarens Braun (Clarens Brown)
autor dela: Judžin O’Nil (Eugene O’Neill)

21:00 TU JE TVOJ ŽIVOT (ŠVE, 1966)
Har Har du ditt Liv
ul: Edi Aksberg (Eddie Axberg), Gunar Bjernstrand (Gunnar Björnstrand)
r: Jan Troel (Jan Troell)
autor dela: Ejvind Jonson (Eyvind Johnson)

Heres_Your_Life_1966_0_lowres-detail-main.jpg

Ponedeljak 9.01.

17:00 KOZAČKA SUDBINA (SSSR, 1964)
Donskaya povest
ul: Ljudmila Čursina (Lyudmila Chursina), Evgenij Leonov (Evgeniy Leonov)
r: Vladimir Fetin (Vladimir Fetin)
autor dela: Mihail Šolohov (Mikhail Sholokhov)

19:00 PRVI KRUG (DAN, 1973)
Den første kreds
ul: Ginter Malzaher (Gunther Malzacher), Elžbjeta Čžiževska (Elzbieta Czyzewska)
r: Aleksander Ford (Aleksander Ford)
autor dela: Aleksandar Solženjicin (Aleksandr Solzhenitsyn)

21:00 STARAC I MORE (SAD, 1958)
The Old Man and the Sea
ul: Spenser Trejsi (Spencer Tracy), Felipe Pazos (Felipe Pazos)
r: Džon Stardžes (John Sturges)
autor dela: Ernest Hemingvej (Ernest Hemingway)

Utorak 10.01.

17:00 ANIKINA VREMENA (JUG, 1954)
ul: Milena Dapčević, Bratislav Grbić
r: Vladimir Pogačić
autor dela: Ivo Andrić

19:00 STRANAC (IT/FR, 1967)
Lo Straniero
ul: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Ana Karina (Anna Karina)
r: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)
autor dela: Alber Kami (Albert Camus)

lostraniero-01.jpg

21:00 ZATOČENICI IZ ALTONE (IT/FR, 1962)
I Sequestrati di Altona
ul: Sofija Loren (Sophia Loren), Robert Vagner (Robert Wagner)
r: Vitorio De Sika (Vittorio De Sica)
autor dela: Žan Pol Sartr (Jean-Paul Sartre)

Sreda 11.01.

17:00 BISER (MEK, 1946)
La perla
ul: Pedro Armanderiz (Pedro Armanderiz), Marija Elena Markes (Maria Elena Marques)
r: Emilio Fernandez (Emilio Fernandez)
autor dela: Džon Stajnbek (John Steinbeck)

19:00 IRENA FORSAJT (SAD, 1949)
That Forsythe Women
ul: Grir Garson (Greer Garson), Erol Flin (Errol Flynn)
r: Kompton Benet (Compton Bennett)
autor dela: Džon Golsvordi (John Galsworthy)

Poster - That Forsyte Woman_02.jpg

21:00 POTAMNELI ANĐELI (SAD, 1957)
The Tarnished Angels
ul: Rok Hadson (Rock Hudson), Robert Stak (Robert Stak)
r: Daglas Sirk (Douglas Sirk)
autor dela: Vilijam Fokner (William Faulkner)

Četvrtak 12.01.

17:00 PLAVA PTICA (SAD/SSSR, 1976)
The Blue Bird
ul: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Džejn Fonda (Jane Fonda)
r: Džordž Kjukor (George Cukor)
utor dela: Moris Meterlink (Maurice Maeterlinck)

19:00 ISPOVEST VARALICE FELIKSA KRULA (NEM, 1957)
Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull
ul: Horst Buholc (Horst Bucholz), Lizelot Pulver (Liselotte Pulver)
r: Kurt Hofman (Kurt Hoffman)
autor dela: Tomas Man (Thomas Mann)

21:00 IZGUBLjENA ČAST KATARINE BLUM (NEM, 1975)
Die verlorene Ehre der Katharina Blum
ul: Angela Vinkler (Angela Winkler), Mario Adorf (Mario Adorf)
r: Volker Šlendorf (Volker Schlondorff), Margareta fon Trota (Margarethe von Trotta)
autor dela: Hajnrih Bel (Heinrich Boll)

SVEČANA SALA

Petak 13.01.

18:00 OTETA SREĆA (NEM, 1955)
Die Ratten
ul. Marija Šel (Maria Schell), Kurd Jirgens (Curd Jurgens)
r. Robert Siodmak (Robert Siodmak)
autor dela: Gerhart Hauptman (Gerhart Hauptmann)

Ratten-1.jpg

Subota 14.01.

18:00 PRVI KRUG (DAN/NEM, 1973)
Den første kreds
ul: Ginter Malzaher (Gunther Malzacher), Elžbjeta Čžiževska (Elzbieta Czyzewska)
r: Aleksander Ford (Aleksander Ford)
autor dela: Aleksandar Solženjicin

Nedelja 15.01.

18:00 U KANDžAMA LAVA/MLADI VINSTON (VB, 1972)
Young Winston
ul: Robert Šo (Robert Shaw), Entoni Hopkins (Anthony Hopkins)
r: Ričard Atenborou (Richard Attenborough)
autor dela: Vinston Čerčil (Winston Churchill)

Preuzmite ceo mesečni program Kinoteke: OVDE

Advertisements

Šta ti kažeš na sve ovo?

Popunite detalje ispod ili pritisnite na ikonicu da biste se prijavili:

WordPress.com logo

Komentarišet koristeći svoj WordPress.com nalog. Odjavite se / Promeni )

Slika na Tviteru

Komentarišet koristeći svoj Twitter nalog. Odjavite se / Promeni )

Fejsbukova fotografija

Komentarišet koristeći svoj Facebook nalog. Odjavite se / Promeni )

Google+ photo

Komentarišet koristeći svoj Google+ nalog. Odjavite se / Promeni )

Povezivanje sa %s